Lifesaving Sport Records (2018)

Overview | Girls Individual | Boys Individual | Girls Relay | Boys Relay |

Choose another report. Select a year then click the 'Records Report' button:  

Individual Event Records

AGE GROUP EVENT NAME CLUB TIME YEAR
Girls 10-11 50m Obstacle (SC)
wolc 34.45 2018
Girls 10-11 50m Manikin Carry (SC)
wolc 39.78 2018
Girls 10-11 50m Manikin Carry (SC)
wolc 38.79 2018
Girls 14-15 100m Rescue Medley (SC)
wolc 1:27.03 2018
Girls 14-15 100m Rescue Medley (SC)
wolc 1:21.73 2018
Girls 14-15 100m Super Lifesaver (SC)
leduc 1:46.97 2018
Girls 14-15 100m Super Lifesaver (SC)
wolc 1:41.41 2018
Girls 16-19 100m Rescue Medley (SC)
leduc 1:38.60 2018
Girls 20-29 100m Rescue Medley (SC)
drvly 2:00.35 2018
Girls 20-29 100m Rescue Medley (SC)
drvly 1:27.17 2018
Girls 20-29 100m Manikin Tow with Fins (SC)
drvly 1:07.54 2018
Girls 20-29 200m Super Lifesaver (LC)
CLAR 2:53.26 2018
Boys 9&U 50m Manikin Carry (SC)
wolc 46.59 2018
Boys 10-11 50m Obstacle (SC)
wolc 35.02 2018
Boys 10-11 50m Manikin Carry with Fins (SC)
wolc 31.38 2018
Boys 10-11 50m Manikin Tow with Fins (SC)
wolc 34.77 2018
Boys 14-15 100m Rescue Medley (SC)
CoWN 1:13.70 2018
Boys 14-15 100m Manikin Tow with Fins (SC)
CoWN 1:03.71 2018
Boys 16-19 100m Rescue Medley (SC)
wolc 1:09.74 2018
Boys 16-19 100m Rescue Medley (SC)
LMBM 1:09.59 2018
Boys 16-19 100m Manikin Carry with Fins (SC)
wolc 56.93 2018
Boys 16-19 100m Manikin Tow with Fins (SC)
wolc 58.34 2018
Boys 16-19 100m Manikin Tow with Fins (LC)
wolc 1:01.68 2018


Relay Event Records

AGE GROUP EVENT NAME CLUB TIME YEAR
Girls 10-11 200m Obstacle Relay (SC) Petra Tymko
Rebecca Carver
Aki Oshima
Lily Petry
LMBM 2:40.81 2018
Girls 14-15 200m Obstacle Relay (SC) Ainsley Burnett
Sarah Rasmuson
Aliah Meyer
Katia Rasmuson
wolc 2:18.41 2018
Girls 14-15 200m Medley Relay (SC) Kineena Kang
Khaila Gale
Carys Gale
Geryll Benett Bautista
posei 2:07.05 2018
Girls 16-19 200m Obstacle Relay (SC) Katia Rasmuson (pending approval)
Aliah Meyer
Lauren Jackson
Ainsley Burnett
wolc 2:20.02 2018
Girls 30&O 200m Medley Relay (SC) Krista Gagne (pending approval)
Philippa Madill
Jessica Babuik
Luella Berry
drvly 2:31.68 2018
Boys 9&U 200m Obstacle Relay (SC) Ethan Parsons
Kaleb Wilford
Braxton Belanger
Lucas Belbeck
wolc 3:38.28 2018
Boys 9&U 200m Medley Relay (SC) Lucas Belbeck
Braxton Belanger
Kaleb Wilford
Ethan Parsons
wolc 3:28.18 2018
Boys 10-11 100m Manikin Relay (SC) Lucas Belbeck
Ethan Parsons
Carter Gustafson
Teague Rasmuson
wolc 1:57.95 2018
Boys 10-11 100m Manikin Relay (SC) Michael Tremaine
Carter Gustafson
Lucas Belbeck
Teague Rasmuson
wolc 1:53.20 2018
Boys 10-11 200m Obstacle Relay (SC) Carter Gustafson
Ethan Parsons
Lucas Belbeck
Teague Rasmuson
wolc 2:42.92 2018
Boys 10-11 200m Obstacle Relay (SC) Carter Gustafson
Michael Tremaine
Lucas Belbeck
Teague Rasmuson
wolc 2:38.37 2018
Boys 10-11 200m Medley Relay (SC) Lucas Belbeck
Ethan Parsons
Carter Gustafson
Teague Rasmuson
wolc 2:40.74 2018
Boys 10-11 200m Medley Relay (SC) Lucas Belbeck
Michael Tremaine
Carter Gustafson
Teague Rasmuson
wolc 2:37.26 2018

 

Content Copyright © RLSS        RLSS Website Policies       Report Problems